top of page

Історія школи

Наша адреса:

19634

 Черкаська область,Черкаський район,

с.Хацьки,  вул. Тищенка,23 

Телефон:(0472)  30- 65-72         email:khatskyschool@ukr.net

 Село Хацьки  розташовано на старому Чигиринському шляху. Згадується уперше на початку ХVІІ століття. Головним зняттям поселенців  було рибальство і полювання в тоді ще великих лісових масивах. Кріпаками селяни ніколи не були, а належали до державних селян. У 1861 році вони одержали землю в своє користування. Хати були  убогі, люди жили бідно.

         У 1860 у селі Хацьки була відкрита церковно-приходська школа – низенька будівля з маленькими віконцями, у якій була одна класна кімната. Школа вміщувала 60-70 хлопчиків одночасно.

         На початку ХХ ст. в  селі виникло товариство «Просвіта». Його очолював Іван Адамович Макаренко – 80-річний дідусь. Члени «Просвіти» домоглися у 1912 р.  будівництва земської школи. Першими вчителями були Купріян Миколайович Хоменко та Семен Іванович Васелега. Активними учасниками просвітянської роботи були  священник Лотоцький, дяк та староста.

         До 1929 р. школа була чотирирічна. У 1930 р. мала вже 5 класів, а з 1931 – 6 класів. До 1940 р. в школі навчалося 600 учнів у дві зміни. 1936-1941 – десятирічка. 1944-1960 – семирічка. У 1958 р. Одесько-Кишинівською залізницею побудоване  основне  приміщення школи. В 1967 році силами  вчителів та учнів побудовано навчальний корпус № 2.

         Перша комсомольська організація була утворена в 1920 р. Миколою Борисовичем Ключкою, який згодом працював вчителем молодших  класів в Хацьківській школі.

         В післявоєнні роки в різний час директорами  школи були:

         Волошин Борис Євдокимович

         Сазонова Лідія Миколаївна

         Недуха Іван Леонтійович

         Хоменко Мотрона Андріївна

         Добровольський Олег Володимирович

         Мирошніченко Тамара Олександрівна

         Калашник Марія Іванівна

         Чубенко Микола Григорович

         Підгора Ніна Вікторівна

         Носов Микола Борисович

         Тарануха Олег Іванович 

         Полудень  Галина Миколаївна  

         Найвидатнішими особистостями, що навчалися в школі є:

         Хоменко  Іван П.  – Герой Радянського Союзу

         Тищенко Валерій Анатолійович - воїн-інтернаціоналіст,  що загинув  в Афганістані. Посмертно нагороджений Орденом Червоної Зірки.

         Усов Анатолій Васильович - доктор технічних наук, професор Одеського політехнічного інституту

         Коларков Юрій Васильович - доцент, проректор Уманського  національного університету садівництва

         Карпенко Віктор Петрович - доктор сільсько-господарських наук Уманського  національного університету садівництва

         Тищенко Олександр Миколайович - проректор по науковій частині академії пожарної безпеки ім.  Героїв Чорнобиля

         Шпак Анатолій Лукович - генеральний директор Смілянського машинобудівного заводу, Заслужений машинобудівник  України. Депутат Верховної Ради ІІІ  скликання. Нагороджений Орденом Трудового Червоного Прапора, Орденом Пошани, орденом за заслуги  ІІ і ІІІ ступенів.

         Лепський Олексій Миколайович - начальник обласного управління МНС в Запорізькій області, генерал -майор

         Волошин Анатолій Борисович - голова обласного фонду культури

         Пономаренко Борис Йосипович - професор академії керівних кадрів при Президенті України, депутат  Верховної Ради ІV скликання

         Підгора Ніна Вікторівна - Заслужений вчитель України

         Зеленько Олег Миколайович - начальник  Центру професійної підготовки академії ім. Героїв Чорнобиля

         Ключка Костянтин Миколайович - кандидат технічних наук Черкаського державного технологічного університету

         Ситник Олександр Миколайович - доктор історичних наук 

         Юрченко Наталія Михайлівна - заступник голови ЧРДА з гуманітарних та соціальних питань (до 2014 року)

         Зеленько Ірина Вікторівна – член обласної спілки письменників

         Значний внесок в культуру села Хацьки  внесли композитор, лауреат конкурсу ім.Луценка – Віктор Францевич Квасневський та  вчитель   музики , музикант-аматор  Микола Олексійович Ключка.

Нині діюча школа веде свій лік з 1958 року.

         Сьогодні в школі навчається 264 учні.

         Школа працює над проблемою: „Розвиток професійної та цифрової компетентності педагогів із метою підвищення якості освіти в умовах сьогодення. Виховання особистості, орієнтованої на загальнолюдські та національні цінності  в умовах НУШ ”.

         У школі обладнано   20     навчальних  кабінетів. До послуг учнів спортивний зал, бібліотека, шкільна їдальня, інклюзивно-ресурсна кімната, медичний кабінет. Обладнано комп’ютерний кабінет, де проводять уроки вчителі різних предметів. Кабінет біології та ІКТ теж має сучасне обладнання: мультимедійну дошку, ПК із засобами друкування, матеріальна база  кабінету поповнена за рахунок   коштів Міжнародного фонду Д.Сороса та гранту Міністерства освіти України  (245 тис.грн.)

         Профільне навчання -  реальність нашого життя. Його введення - це вимога часу, яка продиктована  рухом до навчання на рівні світових вимог. Це крок, що дасть можливість зробити  освіту якіснішою і доступнішою для всіх дітей.

         Щорічно вивчаємо доцільність обраного профілю, курсів за вибором, якість викладання, рівень компетентностей учнів, відстежуємо працевлаштування випускників. Спеціалізація і багатопрофільність створює широкі можливості для розвитку особистості.       

        З 2012 наша школа  обрана для дослідно-експериментальної роботи з проблеми «Виховання культури гідності учнів загальноосвітніх навчальних закладів».

         Завдання експерименту: виховання в учнів поваги до конституції України,  громадських прав і свобод, почуття власної  гідності, відповідальності перед законом за свої дії, свідомого ставлення до обов’язків людини і громадянина.

         Головні досягнення школи останніх років:

Конкурс «Учитель року-2010 » - Полудень Г.М.

«Учитель року -2011 » - Зінченко Л.М.

"Учитель року-2018" - Заєць М.Ю.

Видали посібники:

Цибулько К.І., Невгод І.М. – «Психологічні передумови розвитку творчих здібностей молодших школярів.»

Король Л.М. – "Говорю о войне, хоть и знаю о ней понаслышке...", "Виховання високих патріотичних почуттів засобами літератури".

Буханько О.М.  - "Формування в учнів природничо-наукової компетентності в умовах реалізації Концепції профільного навчання".

Творча група вчителів математики району (Гриценко Г. П.) "Формування інформаційної, інтелектуальної та полікультурної компетентностей шляхом використання проектних технологій на уроках алгебри та геометрії".

Взяли участь у серії цифрових ресурсів:

Заєць М.Ю. "Електромагнітне поле";

Король Л.М. "Щоб пам'ятали... ";

Зінченко Л.М. "Все про їжу".

         Щорічно учні школи перемагають в районних та обласних етапах предметних олімпіад. Протягом 35 років поспіль учні Підгори Ніни Вікторівни є переможцями районних, обласних та Всеукраїнських олімпіад з біології та екології. 

         Позакласна робота спрямована на всебічний розвиток особистості. Для задоволення освітніх запитів дітей та учнівської молоді в школі  функціонує 12 гуртків різних напрямків, якими охоплено 82% дітей. На базі школи працює танцювальний колектив «Фантазія».

         Колектив школи працює над оздоровленням учнів. Кожний рік протягом червня місяця в школі працює два табори: пришкільний табір відпочинку „Веселка” для учнів молодших класів, літня школа „Сонечко”  та мовний табір.   

         В школі працює 27 учителів. Дев'ять мають вищу кваліфікаційну категорію.  Підгора Н.В. - Заслужений вчитель України, вчитель-методист, Відмінник освіти, 5 грудня 2016 року нагороджена Грамотою Верховної Ради України. Четверо вчителів мають звання  «Старший вчитель»  ( Буханько О.М., Носов М.Б., Кучеренко Р.М.). Тринадцять учителів мають першу кваліфікаційну категорію, двоє – другу кваліфікаційну категорію, два – кваліфікаційну категорію «спеціаліст», один  - 9 тарифний розряд.

         Серед першочергових завдань школи – забезпечення результативності та якості навчально-виховного процесу,  формування в учнів ціннісного ставлення до суспільства і держави, до сім’ї, родини, людей, природи, культури і мистецтва, праці, до себе; розвиток їх здібностей і обдарувань, забезпечення  результативності та якості навчально-виховного процесу.

depositphotos_200898526-stock-photo-blooming-tree-spring-shallow-depth.jpg
  • White Vkontakte Icon
0-02-05-a643c30f1e0e2161794b71bea41439fa

Хацьківський ліцей–заклад загальної середньої освіти

bottom of page